KNIHOVNIČKA

1 - Iva Prošková: Ručně paličkovaná krajka

První kniha o paličkování se kterou jsem se seznámila při mých začátcích v kurzech VSUŘ. Vysvětluje jednotlivé techniky krok za krokem obrazem i písmem. Neustále z ní čerpám vědomosti. Kniha zakoupena v době kurzu ve VSUŘ....

2 - Lenka Malátová: PALIČKOVÁNÍ - půdice

Ve třetí a zatím poslední knize autorka popisuje složitější krajkářské techniky jako je hráška a vláčka, včetně cvičných prací s krásnými, ale již náročnějšími podvinky.  

3 - Lenka Malátová: PALIČKOVÁNÍ - rohy, dírky, lístky

Druhá ze série knih vysvětluje další krajkářské techniky včetně cvičných prací a podvinků. Upaličkovala jsem podle podvinku srdíčka a dále čtverce, ze kterých jsem sestavila prostírku.

4 - Lenka Malátová: PALIČKOVÁNÍ

První ze série knih Lenky Malátové, kterou jsem sehnala až z dotisku. Provází a vysvětluje základy paličkování až po cvičné práce včetně podvinků. www.palickyxf.cz

5 - Ivana Domanjová: PALIČKOVÁNÍ

Kniha popisuje techniky paličkování od základů až po různé tipy a triky zkušené profesionální krajkářky. Velice zajímavá je část popisující zakončení krajky. Krásný vánoční dárek od mé dcery.

6 - Alena Vondrušková, Iva Prošková: KRAJKÁŘSTVÍ

Text provází vznikem krajky od hledání ve starověku, v běhu staletí až po dnešní podobu s bohatým obrazovým doprovodem. Autorky dále popisují techniku paličkování včetně vzorníku a podvinků.

7 - ak. mal. Alina Jašková: OZDOBNÉ PRVKY

Z cyklu o paličkování je to 4. díl. Velice názorně kresbou vysvětleny základní techniky paličkování včetně podvinků. Zakoupeno v e-shopu - www.krajka.com

8 - Jaroslava Perény: DENTELLE FIGURATIVE AUX FUSEAUX

Čtrnáct překrásných krajek s podvinky od akademické malířky Jaroslavy Perény s textem ve francouzštině. Kniha zakoupena na slavnostech ve Vamberku (2011).

9 - Milča Eremiášová: ŘEČ KRAJKY

Kniha je průřezem výtvarného umění akadem. mal. Milči Eremiášové. Objektiv profesionála opravdu na okamžik zastavil čas. Kniha zakoupena na výstavě autorských krajek v Lidické galerii (Lidice u Kladna, únor 2011). 

10 - M. Trandžiková: PALIČKUJEME

Kniha z roku 1978 je ve slovenštině. Popisuje přípravné práce a základy paličkování včetně ukázek hotových krajek a podvinků. Dostala jsem ji od své dcery.  

11 - Jana Nováková: JARNÍ KRAJKA 1

Nádherná kniha s tématem Velikonoc, ale náročnějšími podvinky - viz VELIKONOCE. Upaličkovala jsem podle ní celé rodinky (kohoutky, slepičky, kuřátka) - viz FOTOGALERIE. Kniha zakoupena v e-shopu.

12 - Iva Prošková: KRAJKA ZVANÁ VLÁČKA

Jak vláčku upaličkovat a jak ji nakreslit. Podrobný pracovní postup, včetně podvinků. Kniha zakoupena v době kurzu ve VSUŘ.

13 - Iva Prošková: ZAKONČOVÁNÍ A ZAČÍNÁNÍ

Návody, jak začínat a zakončit krajku, včetně podvinků. Česky, anglicky, německy. Kniha zakoupena v době kurzu ve VSUŘ.

14 - HRAVÉ PROSTÍRÁNÍ DANY BENEŠOVÉ

Drobné paličkované doplňky pro slavnostní a všední stolování, včetně podvinků. Soubor podvinků zakoupen v e-shopu.

15 - Jana Nováková: DEKORACE STOLU

Sešit 1/1998 - soubor 5 podvinků na dekoraci stolu - anglicky, německy, dánsky.
Záznamy: 1 - 15 ze 178
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník