Paličkování  -  Kouzlo nití

Paličkování je můj nejoblíbenější koníček. Základy  jsem se naučila ve VSUŘ (Vzdělávací spolek uměleckých řemesel) paní Ivy Proškové v Praze pod vedením Ivany Domanjové a Jany Křepelové. Získala jsem osvědčení na základy paličkování a v současné době pokračuji jako samouk z knih o paličkování vydaných výtvarnicemi: Ivou Proškovou, Lenkou Malátovou a Ivanou Domanjovou.

Začala jsem paličkovat s  podvinky zhotovenými dle vlastních návrhů. Převážně však pracuji s profesionálními  podvinky od renomovaných výtvarnic výše uvedených a dále od Ivety Walterové, Martiny Rejzlové, akademické malířky Jaroslavy Perény a Jany Novákové.  

V roce 2009 jsem se zúčastnila soutěže  "O nejkrásnější náprstek" vyhlášené Klubem inspirace. Umístění na třetí pozici posílilo mé sebevědomí a dodalo ještě větší chuť do další práce s paličkami.  

S touto rukodělnou technikou lze upaličkovat metrové krajky, prostírky, obrázky, prostorové krajky, náramky, brože, náhrdelníky, náušnice, vsadky, drapérie, lemy k ubrusům, ubrouskům a kapesníčkům, vánoční ozdoby, originální přání a přáníčka, záložky do knihy i do diáře, ozdoby do vlasů, obaly na mobily apod.

Osobní webové stránky vznikly na doporučení mé rodiny, podělit se o radost a potěšení z upaličkovaných krajek nejen s ní, ale i s lidičkami naladěnými na stejnou strunu a se všemi, kteří i jen náhodou zabrouzdají na mé stránky a pohled na dílka pohladí jejich dušičku.  

Personal web pages created on the recommendation of my family to share the joy and pleasure of bobbin lace not only her but also folks tuned to the same string, and all those who merely happen to surfing on my site and view their creations stir soul.

  Dobrý a ještě lepší den Vám přeje 

Jana Ryšavá

Mé vystoupení na téma paličkování ve středu 13. června 2012 v České televizi na ČT1 v pořadu "Živě na jedničce" v ostravském televizním studiu.  ----   více  ----

Krajkářské potřeby

Jak na stojánek - otočný kloubový stojánek s kulatou herdulí a látkovým potahem.

Za poznáním paličkované krajky

Skupinová výstava - září 2014

Motýlí krása v paličkované krajce

Motýli

 

 


paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník