KNIHOVNIČKA

166 - Lace 4 fashion

- fotografická publikace - práce krajkářek z 5ti zemí z projektu EU v grafickém zpracování akad. mal. Aliny Jaškové. Českou paličkovanou krajku zastupovaly VIP krajkářky - Alina Jašková, Iva Prošková, Anna Halíková, Jana Lavičková, Jana Štefková, Lenka...

167 - časopis Krajka č. 2/2014

- na téma letní šperk a moře šité krajky - krajky z ciziny - poklady z půdy - podvinky - navrhované krajky a další zajímavé informace ze světa paličkované krajky. Předplacený časopis.

168 - Alina Jašková: Paličkování - Půdice II.

- složité půdice podle Zdeňka Doležala a jejich variace (fotografie jednotlivých půdic, vč. obrazových a kreslených návodů jak na to)

169 - Milča Eremiášová: Krajky 2002 - 2012

- fotografie prací z výše uvedených let (pokračování publikace Řeč krajky - viz záznam 9)

170 - Marie Vránová: Krušnohorská paličkovaná krajka

- autorka popisuje vznik krajky a počátky paličkování v Krušných horách a českém Krušnohoří. Zajímavá a poučná publikace (zakoupena ve Vamberku na VIII. Krajkářských slavnostech v červnu 2014). 

171 - Muzeum krajky Vamberk - katalog

- katalog je součástí vstupného do nově zrekonstruovaného muzea v červnu 2014. Fotografie většiny exponátů v černobílém provedení působí velice noblesně. V muzeu je zákaz fotografování i po rekonstrukci.

172 - časopis Dekoratives Häkeln č. 118

- dečky bílé i v barevném provedení, jejichž základ tvoří motivky

173 - časopis Diana-Háčkování speciál č. 41 - Vánoční ozdoby

zlaté hvězdičky, zdobení perličkami, miniatury (háčkovaní husaři, krasobruslařka), kouličky, hvězdy, srdíčka různých velikostí. Uháčkujte si Josefa, Marii s Ježíškem a andělíčky. To vše s podrobnými slovními i obrazovými návody.

174 - časopis Diana - Kreativní trendy č. 17 - Okouzlující vánoční ozdoby

Spousta nových nápadů pro všechny malé i velké, kteří rádi tvoří. Nádherné hvězdičky, veselí andílci, medvídci, Mikuláš a mikulášská bota. 48 stran vč. přílohy s předlohami ve skutečné velikosti.

175 - originál španělského časopisu o paličkování - Bolillos

- tuto nádheru, které si nesmírně cením, jsem dostala poštou od své přítelkyně a VIP chorvatské krajkářky Dušky Travici. Překrásné paličkované krajky s podvinky, podívaná je to parádní. Úprava časopisu je opravdu luxusní.

176 - podvinek s upravenou dečkou

jsem dostala také od Dušky Travici. Tuto paličkovanou krajku s dečkou v podobě čtyřlístku budu realizovat.

177 - podvinky na paličkované hvězdy ve 3D

jsou rovněž od Dušky Travici.

178 - časopis Diana - Háčkování - Filetové vzory č. 63

- dečky v klasické bílé a barevné z motivků - celkem 14 návodů jak na to.
Záznamy: 166 - 178 ze 178
<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12

paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník