barvy štěstí

1 - Jakou barvu má štěstí?

Zdroj: Ryšavá J., (autor podvinku a realizace). Paličkování 2012.

2 - Duha ve své plné kráse

je vyfotografovaná z lodžie našeho bytu v Praze 6 - Bílé Hoře. Má sedm základních barev: červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, fialovou a růžovou.

3 - Červená barva

je symbolem ohně a krve, boje a revoluce. Aktivuje vůli, dodává energii a víru ve své schopnosti. Často je výrazem vášně, náruživosti. lásky a půvabu.

4 - Oranžová barva

představuje odstín sytějšího plamene ohně a záři zapadajícího slunce. Jde o barvu veselí i vzdoru, je výrazem energie, tepla a přátelství.

5 - Žlutá barva

symbolizuje slunce, jas a rozum, ale je také barvou žárlivosti. Zlatá barva představuje bohatství, nádheru, úctu a důstojnost.

6 - Zelená barva

je symbolem naděje a přátelství. Vyvolává klid a pohodu, vyjadřuje životodárnou energii přírody a z tohoto důvodu je pokládána za barvu jistoty a růstu.

7 - Modrá barva

připomíná nebe, nekonečnost, nedosažitelnost. Vyjadřuje klid, jas, mír ale i pasivitu, touhu a věrnost.

8 - Fialová barva

symbolizuje povýšenost, důstojnost, mystickou tajemnost a utlumenou vášeň. Znamená živou představivost, která je užitečná pro tvůrčí úsilí.

9 - Růžová barva

je nejněžnější barvou spektra. Je velmi zranitelná a křehká na pohled. Skrývá však v sobě neobyčejnou sílu a pevnost, která není fyzického rázu. Jedná se o hloubku lásky - bezpodmínečné lásky - což je láska bez podmínek.
Záznamy: 1 - 9 ze 18
1 | 2 >>

Zdroj: vlastní autorský návrh čtyřlístku a realizace.

Paličkování 2012.


paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník